Кристина Рајан од Палм Бич, Флорида, ја започна дискусијата на Интернет откако ја објави снимката од камерата од надзорните камери.

Имено, таа во текот на ноќта забележала необично суштество во дворот, за кое е убедена дека е младенче од диносаурус.

– Секое животно што би помислиле да помине низ дворот во 3.40 часот наутро, не би одело вака. Можеби гледам многу филмови, но гледам велоцираптор или кој било друг помал диносаурус – истакна таа.

По објавувањето на видеото, на Интернет се појавија бројни теории за тоа што може да биде, а многумина се согласуваат дека диносаурусот не е.

Некои велат дека секако може да станува збор за „игуана заглавена во пластична кутија“, додека други гледаат куче кое носи мантил за дожд.

Погледнете и вие па сами одлучете за што се работи:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

You cannot copy content of this page