VESTI-KORONA

 1. АНАРХИЈА НА УЛИЦИТЕ ВО СЛОВЕНИЈА

  16.09.2021
  Незадоволни од новите корона мерки.
  Противници на мерките за сузбивање на корона вирусот синојќа се собрале на Плоштад на република во Љубљана и ја повикале Владата да поднесе оставка, а во немирите во текот на протестот повредени ...
  Kategorije
  VESTI-KORONA
 2. Стартуваат новите мерки 16.08.2021

  Стартуваат новите мерки – невакцинираните граѓани од денеска не можат да влегуваат во кафеани и на настани
  ...
  Kategorije
  NEWS , VESTI-KORONA
 3. штетно делување на некоја опозиција

  [COLOR=var(--primary-text)]Наместо да повика на строго почитување на новите мерки за заштита на граѓаните и на масовна имунизација, политичкиот пироман Христијан Мицкоски застанува против мерките, на штета на најважното-здравјето на луѓето.

  Не се памети волку деструктивно, штетно делување на некоја опозиција, како ова што го прави Мицкоски и неговата ВМРО-ДПМНЕ.

  Од самиот почеток на ковид кризата, Мицкоски прави се да го поткопа
  ...
  Kategorije
  VESTI-KORONA
 4. ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 164 НОВОЗАРАЗЕНИ ОД 5.276 ТЕСТОВИ

  Тројца починати од ковид-19 во последните 24 часа и 164 нови случаи од 5.276 тестирања или 3,1 отсто од бројот на тестирани, е денешниот биланс од пандемијата, соопшти Министерството за здравство. Починати се две лица од Гостивар (68 и 86) и едно лице од Скопје (82, во болнички услови. Ова е првпат по речиси два месеца да има повеќе починати и над 150 новозаразени.
  Новозаразените се во Тетово – 60, Скопје – 34, Гостивар – 21, Куманово и ...
  Kategorije
  VESTI-KORONA
 5. Corona-statistika-databaza

  01.10.2020 Денешниве 1.350 тестирања не се баш многу, затоа да не ги потценуваме и релативизираме новите 161 случаи. Полека ама сигурно сепак забрзуваме.
  Забрзувањето го гледаме како преку подвижните средини на дневниот број на случаи (зелената линија на дијаграмот на втората слика), потоа преку графикот на базичниот репродукционен број ...
  Kategorije
  VESTI-KORONA
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja