Прочитај за: < 1 минута

Многу куќи беа срамнети со земја, многу луѓе останаа без ништо, а досега седум лица им подлегнаа на повредите од земјотресот. Има и многу повредени.

Луѓето ги напуштија своите урнати куќи, а камерите на Н1 снимија и куче, како седи покрај урнатините на куќата во Мајске Полјане која тој секогаш ја чувал, а веќе ја нема.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ne možete da kopirate sodržina na ovaa stranica žastitena od prezemanje na informacija Adminisrator™